Leśny Park Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek

Będąc w Ustroniu wybraliśmy się do Leśnego Parku Niespodzianek. Miejsce to wygląda bardzo niepozornie. Do tego stopnia, że przez moment zastanawiałam się czy w ogóle tam iść. Ale jeśli ktoś tak jak ja lub dziką przyrodę na pewno nie będzie rozczarowany.

Na terenie parku swobodnie przemieszczają się muflony i daniele. Niesamowite, że są dosłownie na wyciągnięcie ręki, można je dotknąć, pogłaskać, sfotografować z bliska.

Największą frajdę stanowi chyba jednak to, że można je karmić z ręki. Jak widać uciechę miał nie tylko mały, ale i duży człowieczek.

Oczywiście nie brakuje również zwierząt w zagrodach. Są tu np. żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty.

Jest też aleja bajkowa, gdzie znajdują się ruchome ekspozycje bajek takich jak Bolek i Lolek, Czerwony Kapturek czy Kot w Butach. Przystanęliśmy więc na chwilę ich posłuchać.  Chociaż dla mnie mało ciekawe, to dzieciom z reguły się podoba. A przecież każdy lubi co innego.

Dodatkową atrakcją parku są pokazy lotu sów i ptaków drapieżnych. Oczywiście odbywają się one o wyznaczonych godzinach. Jeśli ktoś do tej pory na takim pokazie nie był – na pewno warto. Na mnie największe wrażenie zrobił „kontrolowany” pokaz polowania sokoła. Niesamowite z jaką szybkością i gracją rzuca się on na swoją zdobycz. P.S. Nie wiem jak to się stało, ale nie mamy nawet jednego zdjęcia…Hmmm…A byłam przekonana, że je robiłam…

Oczywiście z terenu parku rozciągają się piękne widoki, m.in. na góry Czantoria, Mała Czantoria czy Chełm.

Ponieważ Szymon nie miał jeszcze dość na koniec postanowiliśmy zmęczyć go na placu zabaw.

I tak na niewiele się to zdało, bo po krótkiej drzemce znów był pełen energii.

Swoją drogą czasem mu zazdroszczę…Szkoda, że my się tak szybko nie „ładujemy”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.